Papír a slovo

Vítejte v Ateliéru japonské vazby

Japonská vazba je krásná ve své jednoduchosti i hravě zdobná v mnohých variantách. Nechte se vtáhnout do světa vyšívané vazby, krásných ekologických papírů a příběhů, které napíšete třeba zrovna vy.

          Ateliér je takový můj tyglík, kde se taví několik mých oblíbených oblastí – psaní, krása papíru, kreativita a hloubka lidské mysli. Nápady mám košaté, ale snažím se zkraje držet při zemi, abych nevyšplhala do oblasti příliš tenkých větví.
          Základ Ateliéru, který prozatím sídlí v mém psacím koutě v obýváku, má dvě hlavní větve – zápisníky a texty. Zápisníky po japonsku ručně sešité lněnou nití, prázdné nebo poloplné, a blog spolu s obsahovým newsletterem přinášející texty a inspiraci ze světa papíru a tvůrčí práce se slovem.
          Vše začalo nevině, na exkurzi ve 3. třídě ZŠ. Tam jsem si svázala svůj první sešitek v tvrdých deskách. Od chvíle, kdy jsem se naučila psát, jsem vždy měla nějaký zápisník po ruce a zapisovala příběhy, myšlenky i nápady. Občas jsem se přichomýtla k nějaké knižní vazbě, a taky se na čas ponořila do studia bohemistiky. Nadchly mě především středověké rukopisy, které jsem v rámci praxe mohla do detailu studovat. Knihy a psaní jsou mé stálice ve sbírce zájmů, společnost jim dělá hudba, zejména ta akustická, žonglování, a také dobrý čaj – zvláště ten japonský.

Přejít nahoru